Jaką stosować antykoncepcję?

Witam! Mam 33 lata, mam dwoje dzieci, biorę leki na nadciśnienie i na serce (beta blokery). Chciałabym stosować jakąś antykoncepcję, ale tabletki nie wchodzą w grę. Stosowałam naprawdę wiele i zawsze źle się czułam, więc nie wiem, co mam robić. Czy wkładka domaciczna może być stosowama przy mojej chorobie? Proszę o doradzenie czegoś w tej sprawie! Pozdrawiam.
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wkładka wewnątrzmaciczna może być bezpiecznie stosowana w Pani przypadku. Proponuję jednak wybrać wkładkę nieuwalniającą hormonów (uwalniająca może działać na Panią jak tabletki). Z innych metod najskuteczniejsze są prezerwatywy. Poza tym, może Pani wybrać szereg środków plemnikobójczych, których skuteczność jest jednak niższa.