Jakie jeszcze badanie nożna wykonać w celu diagnostyki bólu w pachwinie?

Witam, Od około 7 miesięcy odczuwam ból w lewej pachwinie. Na początku był to dość silny A nawet palący ból. Teraz po środkach przeciwbólowych jest on mniejszy ale mam wrażenie że taki duszący (jakby w środku coś uciekało). Ból nasila się gdy stoję czy dłużej chodzę, chociaż zdarza się że boli nawet jak siedzę. Nasila się on również w nocy. Lekarz wykluczył przepukliny. Miałam dwa razy robione usg (grudzień oraz marzec) badanie wykazało tylko powiększone węży chłonne w grudniu do 14mm A w marcu do 19mm z zachowana zatoką. Rezonans stawu biodrowego również nie wykazał nieprawidłowości. Badanie ginekologiczne także prawidłowe. Co może być powodem tego bólu? Jakie jeszcze badanie nożna wykonać w celu diagnostyki? Na udzie, nas kolanem, mam neurofibrome (5mm i 8mm) która będzie usuwania w kwietniu, czy to może być powodem bólu w pachwinie?

Witaminy w ciąży

Witam

Objawy, które Pani opisuje pasują do przepukliny, jeżeli lekarz po badaniu obrazowym wykluczył takie pochodzenie należy następnie wykonać dokładne badanie biodra by wykluczyć obrąbek stawu biodrowego.
Taki stan jeżeli został ( mam nadzieje, że słusznie) wykluczony można podejrzewać, że ból promieniuje od przyczepu proksymalnego przywodzicieli. Dobrze by było udać się do fizjoterapeuty by wykonał test napięcia grupy przywodzicieli. Jeżeli spowoduje on ból to jest możliwość, że neurofibrome stwarza nacisk i powoduje ból w obrębie pachwiny- może też być spojenie. Jeżeli nie dobrze by było także wykonać terapię rozciągającą tę grupę mięśni by wykluczyć ich nadmierny skurcz.
Lekarz wykluczył przepuklinę ale pewnie przepuklinę pachwinową. Należało by zbadać także odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Przepuklina tego odcinka często daje objawy do pośladka czy też do pachwiny w zależności od tego który uciska on nerw. Dużo lekarzy nie zna pojęcia "przednia rwa kulszowa" i może będzie musiała Pani "wymusić" skierowanie na takie badanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Magdalena Szelągowska