Leczenie trądziku u 14-latki

Witam, mam 14 lat i mam problem z trądzikiem. Smarowałam już maścią cynkową, pudrem maskujący a zarazem antybakteryjnym z ziaji, zażywałam tabletki Cera Nova,mydło siarkowe, stosowałam też pastę do zębów, ale nic mi nie pomogło. Od kilku dni stosuję AFRONIS, jest on na bazie alkoholu, a czytałam że alkohol nie sprzyja dobrze skórze. Zamierzam wybrać się do dermatologa, tylko boję się że da mi leki na hormonach a ja mam jedną nerkę i mogą mi ją uszkodzić. Co mam zrobić aby pozbyć się trądziku?

Witam,
W związku z tym, że wypróbowałaś już wiele domowych metod walki z trądzikiem najlepszym rozwiązaniem rzeczywiście wydaje się wizyta u dermatologa, który po obejrzeniu zmian zastosuje odpowiednie i bezpieczne w Twoim przypadku leczenie.