Niskie ciśnienie krwi a przyjmowanie suplementu

Witam,mam 22 lata i zaczelam przyjmowac neo mag cardio....ale wycytalam ze znajduje sie w nim głóg ktory obniza cisnienie....a ja mam zwykle niskie 90/60 czy powinnam to przyjmowac? czy sobie zaszkodze? tam pisze ze ten lek dziala na utrzymanie prawidlowego cisnienia

Nie powinno to mieć zbyt groźnego wpływu, ale myślę że nie jest to majlepszy suplement dla Pani, lepiej oddać go komuś kto ma problem z nadciśnieniem. Podobnie powinna Pani unikac dużych ilości czosnku (działa podobnie). Proszę ponadto dbać o wypijanie min. 2l płynów dziennie i nie ograniczać soli w diecie. Regularna aktywność fizyczna moze pomóc poprawić ciśnienie.

Dobry wieczór.

Lepszym wyborem będzie Maricha to ajurwedyjska mieszanka ziołowa dedykowana dla osób z niskim ciśnieniem krwi. Zwana „himalajską kawą” efektywnie pobudza organizm i przywraca witalność. Warto sięgnąć po herbatkę w sytuacjach zmęczenia organizmu, skłonnościach do omdleń i zawrotów głowy, przy wzmożonym stresie, niepokoju oraz przy problemach na tle nerwowym.

Zioła zawarte w herbacie pozytywnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego, poprawiają krążenie i ukrwienie kończyn oraz dotlenienie mózgu. Dodatkowo usprawniają pracę żołądka i jelit, wspierając dobre trawienie.

Oczywiście proszę pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu, regularna aktywność fizyczna odpowiednią do stanu zdrowia.

Warto wyjaśnić przyczyny tak niskiego ciśnienia u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjna z krwi i diagnostykę np holter ciśnieniowy 24 godzinny który polega na automatycznym monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi przez całą dobę.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta