O czym świadczy ból żołądka miesiąc po porodzie?

Witam. Mam od dłuższego czasu pewien problem. Otóż miesiąc po porodzie zaczął strasznie boleć mnie jakby żołądek. Przed czułam niepokój i wiedziałam że ten ból nastąpi. Przy tym miałam podwyższone ciśnienie. Dodam że przy ciąży przytylam 24 kg i miałam wiele nieprzespanych nocy czy to miało na to wpływ? Teraz boli rzadziej ale ten ból rozlega się również na plecy. Trwa on godz czasem pół. Byłam również na pogotowiu ale usłyszałam że być może ton od stresu. Dostałam kilka tabletek i to na tyle.

Dzień dobry. Czas ciąży i połogu jest bardzo wyczerpujący, może skutkować różnymi dolegliwościami psychofizycznymi, Jeżeli lekarze nie widzą powodów do niepokoju co do przyczyn medycznych Pani objawów, prawdopodobnie są to dolegliwości typowe, które po doraźnym zastosowaniu leków powinny ustąpić. Niezależnie od tego, proszę zadbać także o sferę psychiczną. Warto przewartościować priorytety i podejmować tylko te działania, które są niezbędne. Opieka nad dzieckiem jest pięknym czasem, ale też bardzo wymagającym. Jeśli to tylko możliwe, proszę zadbać o relaks i sen. Właśnie bierze Pani udział w czymś pięknym, kształtuje Pani nowego człowieka i od Pani będzie uczył się w najbliższych latach najwięcej, również stanów emocjonalnych. Jeżeli ma Pani trudności z opanowaniem zmęczenia czy stresu, warto już teraz zadbać o zdobycie tych umiejętności lub ich rozwiniecie. Może warto, aby Pani skorzystała z kilku, nawet doraźnych, konsultacji psychologicznych dotyczących tego zakresu. Pozdrawiam.