Okres podczas przyjmowania tabletek!!!

Witam! Jeszcze raz chciałam zadać pytanie. Wcześniej pisałam o brunatnej wydzielinie i pominięciu tabletki. Była to 7. lub 8. Stosunku nie było po, a przed może 4 dni wcześniej. Jednakże wczoraj ta wydzielina przekształciła się w okres z normalnymi dolegliwościami, jak ból brzucha itd. W tym momencie do zakończenia opakowania zostało mi 4 tabletki. Ostatnio jestem osłabiona, może troszkę podziębiona, jestem na optymalnej diecie od miesiąca i codziennie ćwiczę, jest sesja i dużo stresów na uczelni i w domu, rzuciłam palenie przez doprowadzenie się nimi do 2 wymiotów (tab. biorę o 17, a z tym czekałam do 22), zaraz po tym zaczęły się plamienia. Czy to może mieć wpływ na ten okres i czy po zakończeniu opakowania pojawi się jeszcze raz w normalnym trybie, czy mam się nie martwić, że go nie będzie w tych siedmiu dniach bez miesiączki? Czy jest to normalne i częste zjawisko? Czy wszystkie te wydarzenia mogły mieć wpływ na jego przyspieszenie? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienia w środku cyklu podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą się zdarzyć na początku stosowania preparatu (pierwsze 3-4 miesiące),  później raczej nie powinny występować. Być może to krwawienie z dróg rodnych spowodowane jest innymi przyczynami, np. nadżerką. Czynniki, które Pani opisała (stres, sesja, zaziębienie) mogą mieć jak najbardziej wpływ na miesiączkę w przypadku, kiedy kobieta nie stosuje antykoncepcji hormonalnej. Jeśli kobieta zażywa pigułki, to ten wpływ jest mniej prawdopodobny... Ewentualnie rzucenie palenia może mieć znaczenie (wątroba jest mniej obciążona, inaczej metabolizuje hormony z pigułek...). Skoro tak bardzo to Panią wszystko niepokoi, to chyba warto udać się do lekarza... Jeśli podczas 7-dniowej przerwy nie wystąpi krwawienie, proszę wykonać test ciążowy i powtórzyć go po tygodniu.

Pozdrawiam!