Plamienia zamiast krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy jeśli w tym miesiącu zamiast krwawienia mam lekkie plamienie to oznaka, iż powinnam zaprzestać stosowania antykoncepcji i zrobić sobie przerwę w zażywaniu tabletek( przyjmuje je już ok 2 lata)? Proszę o radę. Pozdrawiam

Witam. Zmiana charakteru plamienia najprawdopodobniej wynika z utrzymującego się wysokiego stężenia hormonów we krwi. Jeśli w koeljnych cyklach zaobserwuje Pani podobne objawy wskazana będzie zmiana tabletek na inne, o mniejszej zawartości hormonów.