Skuteczna dieta bez efektu jojo - proszę o radę

Witam, mam ogromny problem z pozbyciem się nadwagi. Mam 40 lat, 160 cm wzrostu i prawie 90 kg. Kilkakrotnie próbowałam różnych diet, ale każda kończyła się fiaskiem lub – co gorsza – efektem jojo. Z powodu arytmii serca i przebycia stanu przedzawałowego nie chcę zażywać żadnych środków farmakologicznych. Unikam słodyczy, jem częściej niż 3 razy dziennie, ale w małych porcjach i tylko do godz. 19. Nie mam również pracy siedzącej. Proszę o dobrą radę – co powinnam zrobić, aby dieta była skuteczna, jaką dietę stosować? Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na otyłość, która jest prawdopodobnie spowodowana dodatnim bilansem energetycznym, co oznacza, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, dlatego należy ją leczyć. Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Pani na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutków zdrowotnych. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niezwykle ważna jest także regularna aktywność fizyczna.

Pozdrawiam.