Spóźnia się krwawienie...

Witam... Chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie dotyczące mojego stosowania tabletek antykoncepcyjnych... Otóż chodzi o to, że dwa razy zdarzyło mi się wymiotować, ale dopiero pierwszy raz po 10 godzinach od zażycia, a za drugim razem po 5 godzinach... Czy taki okres czasu zmniejsza dużo działanie tabletek antykoncepcyjnych??? Chcę przypomnieć, że stosuję z partnerem stosunek przerywany, w którym nie dochodzi do wytrysku we mnie... I jeszcze mam już czwartą dobę po odstawieniu tabletek, ale krwawienia dalej nie ma... Co mam robić w takiej sytuacji??? Robiłam już test ciążowy, ale jest dopiero 6 dób po ostatnim stosunku... proszę o odpowiedź... Czy te wymioty mają wpływ na działanie tych tabletek, jeśli były po tak długim czasie???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wymioty mające miejsce po upływie 3-4 godzin od zażycia pigułki, raczej nie powinny zmniejszyć skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek może być spowodowany innymi przyczynami, nie tylko ciążą, jednak w takiej sytuacji należy wykonać test ciążowy (co też Pani uczyniła). Gdyby krwawienie nie pojawiło się do końca tej przerwy między opakowaniami, to proszę powtórzyć test ciążowy za mniej więcej tydzień lub udać się do lekarza.

Pozdrawiam!