Strach przed jedzeniem i ograniczanie się

Mam pytanie. Czy jestem na coś chora ? Boję sie zjeśc fast fooda czy wypić jakiś napój jeśli nie jest on 100% z owoców. Boje sie produktów które zawierają cukier i chemię przez co ograniczam je co skutkuje ciągła frustracją bo bardzo lubie słodycze i lody a je ograniczam, pilnuję godzin posiłków, a jak nie zjem ich o określonej porze to jestem zdenerwowana. Jeśli zjem coś z poza mojej ustalonej diety albo dnia bez słodyczy to jestem bardzo zła na siebie i przestaĺam wychodzić do znajomych.

Witam,
Zdrowy styl życia, w tym zdrowe odżywianie ma pozytywny wpływ na jego jakość i nasze samopoczucie.W pani przypadku prawdopodobnie myślenie o naturalnym, zdrowym jedzeniu zdominowalo myślenie, ma charakter kompulsywny: unikanie potraw, miejsc gdzie przypadkowo może Pani coś niezdrowego zjeść z obawą o swoje zdrowie,unikanie jedzenia.
Aby rozwiać różne wątpliwości warto udać się do dietetyka, który fachowo wyjaśni różne informacje dotyczące tego co szkodzi w jedzeniu.
Proponuję również wizytę u psychologa.Warto popracować nad pewnymi przekonaniami o charakterze lekowo nerwicowym dotyczącymi jedzenia.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry,

Tak, opis Pani zachowania nie należy do normy.
Proszę udać się do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.