Suplementy diety w wspomaganiu organizmu podczas utraty tkanki tłuszczowej

Witam, probuje zmienic swoj styl zycia i wlaczam do mojej diety zdrowe produkty, jem codziennie rano owsianke, wypijam naczczo szklanke wody z cytryna i miodem. Zaczelam biegac 5dni w tygodniu po 30min. Leki ktore zazywam to leki na trawienie poniewaz mialam wczesniej problemy ze wzdeciami i metablizmem. Chcialam wiedziec jakie suplementy moglabym zazywac aby wspomoc moj organizm w utracie tkanki tluszowej. Posiadam karnitine, zielone kawe oraz keton., czy moge je wszystkie mieszac? Dziekuje

Witam,

Zacznijmy od tego, że utratę tkanki tłuszczowej można również osiągnąć stosując odpowiednią dietę oraz treningi. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej suplementacji, jeśli zadbamy o to, aby nasza dieta dostarczyła wszystkich składników odżywczych ( w tym witamin i składników mineralnych).
Oprócz wartości odżywczej diety ważna jest również ilość posiłków oraz odstępy między nimi, a także właściwe rozłożenie kaloryczności na poszczególne posiłki.

W przypadku, gdy mamy dużą aktywność fizyczną, a waga nie spada oznacza to, że coś należy zmodyfikować w jadłospisie.

Suplementację można, jak najbardziej wprowadzić, ale należy najpierw dać czas rozwiązaniu dieta+ćwiczenia.
Według wyników badań L-karnityna nie przyspiesza spalania tkanki tłuszczowej, a jedynie może wydłużyć długość treningu i podnieść jego intensywność.
Tu znajdzie Pani informacje na ten temat: http://kalorynka.pl/porady/216/L-karnityna-Dziala-Czy-warto-ja-stosowac-.aspx

W przypadku ketonu ( czy chodzi tu o keton malinowy?) też nie jest to w żaden sposób potwierdzone.

Zielona kawa także nie wpływa w znaczący sposób na utratę wagi, a została wypromowana przez amerykańskiego doktora prowadzącego popularny show w stanach ( http://www.healthline.com/health-news/aging-green-coffee-extract-is-no-miracle-cure-061413#2 )

Dlatego proponowałabym skupić się na rozwiązaniach, które faktycznie zadziałają i ewentualne wprowadzenie L-karnityny, aby mieć możliwość wydłużyć trening i w ten sposób spalić więcej kalorii.

Gdyby była Pani zainteresowana zapraszam na stronę naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

Po pierwsze należy utrzymać systematyczność w treningach i prowadzić zdrową dietę. Treningi 30 minutowe mogą być za krótkie - według badań tkankę tłuszczowa spalamy po 40 minucie treningu tlenowego. Dopiero gdy zadbamy o ww kwestie możemy próbować wysycić organizm l-karnityną (działać będzie tylko wtedy gdy utrzymamy zdrową i racjonalną dietę).