Czy mogło dojść do zapłodnienia mimo przyjęcia podwójnej dawki tabletek?

Witam! 19 kwietnia wzięłam tabletki wczesnoporonne (Misoprostol i Mifepristone, byłam w 5 tygodniu), następnego dnia nastąpiło krwawienie. Do tej pory mam plamienia (są brązowe, bardzo już niewielkie). 10 dni później poszłam do ginekologa na badanie USG i powiedział, że wszystko jest dobrze, już nie ma ciąży. 4 maja znów kochałam się z chłopakiem i niestety prezerwatywa nam pękła. Miałam jeszcze kilka tabletek antykoncepcyjnych i w strachu przed kolejnym zapłodnieniem wzięłam dwie tabletki na raz. Czy przez to coś mi grozi, czy mam ryzyko ciąży? Co powinnam teraz zrobić, czekać na przebieg wydarzeń czy znów pójść do ginekologa?

Witam! Jedną z metod antykoncepcji po stosunku jest tzw. metoda Yuzpee polegającą na zastosowaniu dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych w 2 dawkach większych niż regularne. W zależności od preparatu należy przyjąć 2 lub 4 tabletki w pierwszej dawce, a po 12 godzinach kolejne 2 tabletki. Tutaj także obowiązuje zasada 72h od stosunku. W opisanej sytuacji niestety przyjęła Pani tylko jedną dawkę w związku z tym, skuteczność tej metody może być mniejsza i istnieje ryzyko ciąży. Wydaje się, że opisana sytuacja nie stwarza zagrożenia bezpośrednio dla Pani zdrowia, aczkolwiek antykoncepcja awaryjna może być stosowana jedynie sporadycznie. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!