Wyniki badań a guz migdałka

Witam! Przy rozpoznaniu u mojego męża guza migdałka podniebiennego wykonano następujące badania: OB 20/44, Morfologia: Ht-40,3%, Hb 14,3g%, E 4300000, L 9900, PK 304000; Elektrolity Na 139mmol/l, K 4,4mmol/l, Cl 12mmol/1: Glukoza 141mg/dl; Mocznik 24mg/dl. Wykonano zabieg operacyjny tonsillectomia sin. Na wynik badania histopatologicznego musimy czekać 3 tygodnie. Proszę o opinię, na co wskazują te wyniki. Mąż leczy się na cukrzycę, ma 48 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Dzień dobry!

Wyniki, jakie Pani przedstawiła, nie mają cech wyniszczenia nowotworowego, jednakże dopiero badanie histopatologiczne odpowie na pytanie, czy zmiana w migdałku jest łagodna, czy złośliwa. Niestety, guzy tej okolicy, jeśli są złośliwe, mają bardzo niepomyślne rokowanie.

W przytoczonych wynikach zwraca uwagę podwyższony poziom glukozy - co oznacza, że albo badanie nie było robione na czczo, albo kontrola glikemii nie jest najlepsza i należałoby skonsultować leczenie z diabetologiem. Również leukocytoza, chociaż mieści się w granicach normy, jest wysoka, co może wskazywać na infekcję. Infekcja wpływa na gorszą tolerancję glukozy, dlatego należy znaleźć jej źródło i wyleczyć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty