Zawroty głowy, znużenie, zmęczenie i rozdrażnienie a poziom hemoglobiny

Witam. Od dłuższego czasu źle się czuje. Mam zawroty głowy, bóle głowy, uczucie znużenia, zmęczenia i takie dziwne patrzenie na świat jakbym miała gorączkę, do tego chwilami czuje się rozdrażniona w środku i wtedy ciężko sie uspokoić. Na początku myślałam, że to z nerwów. Zrobiłam jednak badania krwi i hemoglobina wyszła mi 10,80 (pisało, że norma jest od 12,2). Czytałam, że anemia może mieć podobne objawy. Czy jest możliwe by moje złe samopoczucie było związane hemoglobina a nie nerwami?

Niski poziom hemoglobiny może dawać takie objawy, ale powinien powinien to stwierdzić lekarz, który zlecał badania. Zalecałabym wybranie się do lekarza pierwszego kontaktu. Przyczyny fizjologiczne (ewentualna anemia) nie wykluczają się jednak z psychogennymi. Więc jeśli lekarz stwierdzi, że od strony somatycznej wszystko jest w porządku - warto wybrać się do psychologa.

Witam tylko lekarz i odpowiednie badania są w stanie stwierdzić czy ma Pani anemię i czy objawy maga byc jej skutkiem. Jeśli natomiast sama ma Pani taka myśl, ze przezywa Panibtrudne emocje i nie radzi sobie z nimi w odpowiedni sposób to zachęcam do wizyty u psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam