Zmiany przypominające grzybicę u 46-letniej kobiety

Mam 46 lat, jestem kobietą. Na paznokciu palca wskazującego ręki i dużych u stóp pojawiły się żółtawe zmiany przypominające grzybicę. Badania laboratoryjne wykluczyły drożdżycę czy grzybicę. Trzy miesiące tamu miałam anemię, brałam żelazo. Wypadają mi też włosy i mam często opryszczkę na ustach i w nosie. Poza tym wszystko jest dobrze. Przyjmuję jedynie tabletki antykoncepcyjne. Nie palę. Dziękuję

Wyglada na to, że organizm jest nadal osłabiony. Nie wystarczy brać tylko żelazo, bo anemia może wynikać z niedoboru witamin grupy B, witaminy C i witaminy D3. Do tego wszystkiego dodałabym jeszcze probiotyk lub synbiotyk oraz zdrową urozmaiconą dietę, no i starać się nie stresować. Zachęcam też do wypijania dziennie 1,5 l wody mineralnej wysokozmineralizowanej z wapniem i magnezem. Proszę sobie powtórzyć badania morfologii krwi, może jeszcze inne dla pewności (np. lipidogram, TSH, glukozę na czczo). Najlepiej skonsultować z lekarzem.