Czy alergia może wywoływać kataralne zapalenie ucha?

Witam, problem mam następujący. Jestem mamą rocznej dziewczynki. Praktycznie do 10 miesiąca życia nie chorowała, mimo że wychowywała się z innym dzieckiem i często stykała się z obcymi. 1 października poszła do żłobka i zaczęło się. Po 2 dniach byliśmy już w szpitalu - rotawirus. 2 tygodnie nie mogła dojść do siebie. Tam też przyplątał się katar i zapalenie ucha. Od tamtej pory brała już 3 antybiotyki. Każdorazowo po 10 dniach kuracji następowały 2 dni "ciszy" - w sensie dobrego zdrowia i braku kataru i historia zaczyna się od nowa. Aktualnie znów ma katar i najprawdopodobniej zakończy się jak poprzednio, czyli zapaleniem ucha. Nie wiem co robić. Badana była przez laryngologa w kierunku chlamydii (krew), pasożytów (kał) i pobrano jej wymaz z noska. Wyniki ujemne. Ma stwierdzoną alergię na mleko, więc go nie podaję. Sama nie wiem już co dalej począć i do jakiego specjalisty się udać...
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie

Niestety właściwie zawsze początkowe miesiące w żłobku czy przedszkolu związane są z częstym chorowaniem maluszków. Jeżeli jednak częste infekcje nie ustąpią warto będzie odwiedzić alergologa w celu wykluczenia alergicznego podłoża objawów.
Warto również dziecko zaszczepić na przykład na pneumokoki.

W trakcie stosowania antybiotyku proszę pamiętać o stosowaniu probiotyków. A ze względu na sezon grzewczy o prawidłowym nawilżeniu powietrza w otoczeniu maluszka.

Pozdrawiam