Czy moje bóle mają związek z kręgosłupem?

Dzień dobry. Od długiego czasu miewam bóle brzucha pod lewym i prawym żebrem, nierzadko również w górnej części brzucha (okolice żołądka). Po czasie ból zaczął promieniować pod prawą łopatkę. Również po czasie zacząłem miewać świąd skóry. Postanowiłem wykonać rezonans magnetyczny jamy brzusznej z kontrastem. Zwłaszcza, że w okresie dziecięcym miałem podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki. Przed rezonansem wykonałem badania krwi: Amylaza (krew, mocz) - norma Lipaza - norma Bilirubina - norma Glukoza - norma ALT AST GGTP CA 19-9 - również norma USG - norma Bóle narastały tak kilka dobrych miesięcy. Otrzymałem wynik rezonansu magnetycznego. Nie jestem lekarzem, jednakże wydaje mi się, że wynik jest w normie ( poza torbielem na śledzionie ). Bardzo proszę Pana/ią Doktor o interpretację tych wyników. Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych, w DWI bez ognisk ograniczenia dyfuzji, w DCE patologicznego wzmocnienia po kontraście. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, o prawidłowej IS. Drogi żółciowe są nieposzerzone. Żołądek bez uchwytnych patologii. Trzustka prawidłowej wielkości, o prawidłowej, jednorodnej IS, o gładkich zarysach, w DWI bez cech ograniczenia dyfuzji, w DCE bez ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona niepowiększona. W miąższu śledziony widoczne jest drobne ognisko wielk. ok. 3-4 mm, o wysokiej IS w T2 tirm, bez ewidentnych cech wzmocnienia po kontraście, najpewniej drobna torbiel. Innych zmian w zakresie śledziony nie stwierdza się. Nadnercza o obrazie w granicach normy. Nerki w położeniu typowym, prawidłowego kształtu i wielkości, bez cech zastoju, bez zmian patologicznych. Węzły chłonne w jamie brzusznej są niepowiększone. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Pętle jelitowe w zakresie objętym badaniem, w zakresie wydolności metody, bez zmian guzowatych. Prawoboczne uwypuklenie kręgosłupa lędźwiowego. Innych zmian nie stwierdza się. Czy te bóle mogą wynikać od kręgosłupa? Mam pracę siedzącą 40h w tygodniu ( przed komputerem ), po pracy też potrafię posiedzieć kilka godzin. Średnia aktywność fizyczna ( ale jest ), nie jestem otyły. Mam 24 lata Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,

za nim wypowie się lekarz chciałbym wypowiedzieć się na temat opisanych przez Pana objawów i przedstawionych w nich wyników badań laboratoryjnych. Najlepszym po za wykonaną przez Pana diagnostyką obrazową i laboratoryjną z krwi jest dokładne badanie i podejście holistyczne przez dobrego specjalistę.

Pozdrawiam