Czy powinienem się zwrócić do lekarza endokrynologa?

Witam, chciałbym się zapytać o wyniki badań. Od dłuższego czasu, pare lat, czuje ciagle zmęczenie. Ile bym nie spał - i tak się nie wyspie, rano jest mi strasznie ciężko wstać. Mam tez mały problem z zasypianiem. Bezdechu nie mam, bo badałem. Badania krwi zazwyczaj mam dobre - ale przez pare lat badam TSH. Pare lat temu miałem około 4, rok temu 2,9 a teraz około 1.6. Ponadto, mam ciagle wyraźnie powiększone węzły chłonne tez już od dłuższego czasu - ponad 2 lata. Dosyć dawno robiłem usg, ale ponoć wszystko Ok. FT3 3,08 norma 1.58-3.91 FT4 0.97 norma 0.7-1.48 ATPO 9.70 norma <5.7 ATGO 2.60<4.11 Czy powinienem się zwrócić do lekarza endokrynologa?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Niepokojące objawy opisane które Pana niepokoją wymagają wizyty stacjonarnej u swojego lekarza pierwszego kontaktu który po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu oraz badania fizykalnego zleci odpowiednie zalecenia. Z opisu wynika, że bardzo skupił się Pan na diagnostyce tarczycy i wykonał Pan diagnostykę oczywiście słusznie ale opisane objawy mogą również mieć inne podłoże choroby a więc warto wykonać dodatkową diagnostykę która nie została włączona w badaniach z krwi tarczycy a mianowicie, morfologia z rozmazem, CRP, OB, glukoza, Lipidogram, próby wątrobowe, kreatynina, kwas moczowy, potas, magnez, sód, witamina B12. Wykaz badań z krwi da odpowiedź na Pana opisane objawy połączone z badaniem podmiotowym i przedmiotowym i z objawami klinicznymi. Lekarz po sprawdzeniu wyników oceni cały stan Pańskiego zdrowie nie tylko tarczycy ale układu odpornościowego, cukrzyca itd.

Jeśli lekarz stwierdzi nieprawidłowość z któregoś badania z krwi zleci odpowiednią konsultacje do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam