Czy w przypadku wahającej się od kilku dni temperatury oraz CRP na poziomie 36 jest powód do niepokoju?

Czy w przypadku wahającej się od kilku dni temperatury (od 36,6 do 37) oraz CRP na poziomie 36 jest powód do niepokoju? Dodam, że w buzi pojawił mi się ropny wyprysk. Dokucza mi także ból głowy (skronie). Nie jest to uporczywy ból, raczej tzw „ćmienie”.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Podwyższone CRP jest oznaką, że w organizmie jest stan zapalny. Wzrost CRP towarzyszy różnym infekcjom, i tym banalnym, jak przeziębienie, oraz cięższym, np. zapalenie płuc. Niestety, mam zbyt mało danych, aby stwierdzić, czy w Pani/Pana przypadku oznacza to coś poważnego. Nie wiem do końca także, co oznacza „ropny wyprysk” w jamie ustnej.

Uważam, że jedynym sposobem, aby się przekonać jest wizyta u lekarza rodzinnego. Lekarz Panią/Pana zbada, oceni zmianę w jamie ustnej, gdyż może być to zarówno opryszczka, jak i stan zapalny błony śluzowej wywołany wirusami lub bakteriami. Istotny jest nie tylko wygląd zmiany, ale także jego lokalizacja oraz inne odchylenia w badaniu - jak wygląda gardło, czy nie ma zmian osłuchowych nad płucami?

Lekarz oceni także węzły chłonne. Istotny jest też Pani/Pana wiek, czy choruje Pani/Pan na coś przewlekle, czy zażywa Pani /Pan leki.

Pozdrawiam serdecznie