O czym mogą świadczyć zawroty głowy, zaburzenia widzenia, osłabienie, bóle głowy i pleców?

Witam! Po badaniu RTG kręgosłupa szyjnego, stwierdzono u mnie niewielką niestabilność pomiędzy C3-C4-C5. Od dwóch lat mam zawroty głowy, zaburzenia widzenia, słabość czasami, zmęczenie, bóle głowy i pleców, co ciekawe, czasami po lewej stronie z przodu, a czasami z tyłu, jakby w łopatce. Ból jest często piekący ale bywa o gniotący. Oprócz tego pojawiło się drętwienie kończyn, zwłaszcza przy zachowaniu dłużej jednej pozycji ciała, a także "poruszanie się" męśni kończyn (nie jest to bolesne, ale dręczące). Jestem po dwóch Holterach, 3 EKG i nic nie stwierdzono na serce, oprócz tachykardii, które od 8 miesięcy już leczę Beto 25 zk. Tomografia i rezonans z kontrastem oba, prawidłowe. Czy te dziwne objawy biorą się jedynie od kręgosłupa? Jak to leczyć?

Witam,
Objawy opisane po wykluczeniu przyczyn kardiologicznych wskazują mocno na zaburzenie w ukladzie mięśniowo-powieziowym, objawiac sie to moze poczatkowo bardziej oslabieniem i parestezjami czyli zaburzeniami czucia. Utrzymujacy sie stan moze w dalszej konsekwencji prowadzic do niewydolnosci stawowej (niestabilnosc) i bólu. Objawy zaburzenia percepcji, wzroku, sluchu dotyku również naturalnie wpisuja sie we wspomniane wczesniej zaburzenia systemu narzadu ruchu, ktorego napiecia moga doprowadzic do spadku utlenienia w obrebie receptorów doprowadzajac do wystapienia zaburzeń.

Pozdrawiam
Starzyk Damian fizjoterapeuta
www.rebalance.pl