Problemy po operacji zatok i przegrody nosa

Dzien dobry, Prawie 3 miesiace temu mialam operacje zatok i przegrody nosa.Operowane byly zatoki sitowe tylne.Po operacji przez 3 tygodnie swietnie sie czulam.zadnych boli.Po 3 tygodniach bole wrocily.Lekarz skierowal mnie do neurologa.Neurolog powiedzial ze wszystko wpozadku i zeby isc do innego laryngologa.Bola mnie oczy w srodku tak jakby z tylu bol idzie az do skroni.Boli mnie nasada nosa i kosci pod oczami policzkowe nieraz ucho ale sekunde.Bol pogarsza sie gdy schyle glowe lub ja ruszam i przy klimatyzacji.nieraz budze sie o 4 rano z bilem z tylu glowy ze musze usiasc bo nie dam rady lezec z bolu.Brak zadnego kataru.jak sie poloze to czuje jakby sie zatykalo i odtykalo na nasadzie nosa.Plulam nos i nic nie pomaga.Przed operacja leczyli mnie antybiotykami i cortyzonem i nic nie pomoglo.Prosze o pomoc co to moze byc?Ja z tym sie mecze od wrzesnia niedlugo zwariuje z tego ciaglego bulu.Bol jest od rana do wieczora .Bylam u drugiego laryngoga a on mowi ze nos jest w pozadku robil mi badanie ze widzialam na ekranie srodek nosa nie wiem jak sie nazyws te badanie.I powiedzisl ze musze mu dac 2 tygodnie na myslwnie.Przepraszam za ortografie ale bardzo duzo lat mieszkam zagranica.Dziekuje bardzo.Anna

Prawdopodobnie Twoje bóle głowy nie był spowodowane zapaleniem zatok i nie są skoro operacja nie pomogła. Choroby zatok wbrew ogólnej opinii, nawet lekarzy powodują bardzo rzadko bóle głowy. Operowałem zatoki jako chirurg głowy i szyi przez 44 lata i wiem co piszę. Szukaj innych przyczyn swoich bólów głowy u neurologa, neurochirurga, kardiologa, okulisty. Pomyśl razem ze swoim stomatologiem i ortodontą o dysfunkcji Twoich stawów skroniowo żuchwowych w przebiegu przewlekłej wady zgryzu, zgrzytania zębami a nawet Bruksizmu. Neurolog winien przeanalizować możliwość istnienia u Pani neuralgii nerwu trójdzielnego , Zespołu Bonneta, Zespołu Readera, Zespołu Hunta, Neuralgii nerwu językowo-gardłowego, Zespołu Reicherta, Nerwobólu nerwu potylicznego, Zespołu Costena/to już wcześniej wspomniane, zmiany zwyrodnieniowe stawów skroniowo żuchwowych, Zespołu Eagle"a , Zespół Sludera, Zespół Tolosy-Hunta, Zespół Charlina, Zespół Vaila- jest to nerwoból nerwu kanału skrzydłowego / nerwu Vidiusza /, o charakterze napadowym, bardo silny, piekący ból, który pojawia się w nocy i budzi ze snu. Umiejscowiony jest za gałką oczną i promieniuje do połowy twarzy. Może to to? Działajcie.