Z czego mogą wynikać i z kim skonsultować bóle brzucha i mdłości?

Od kilku tygodni codziennie mam bóle brzucha i mdłości szczególnie rano. Robilam kilka mies temu badanie na helicobacter pylori i był negatywny ale w okazalo sie zw mam gliste ludzką i od tamtej pory nie udało sie wyleczyć żadnymi lekami. Do tej pory w bad kału ciagle wychodzi glista pomimo wielkorotnego leczenia. Czy te bole brzucha to przez pasożyty? Do jakiego lekarza mam iść bo u zakaźnika już byłam i nic mi nie pomógl. Do gastologa? Jakie badania zrobić USG, gastroskopia kolonoskopia? Jakieś badania krwi?

Witam, odpowiadając na pytanie to mogą dawać takie objawy ale nie tylko one lecz inne schorzenia układu pokarmowego również, aby ustalić dokładną przyczynę dolegliwości wskazana diagnostyka laboratoryjna z krwi oraz obrazowa. Co do laboratoryjnej to morfologia z rozmazem, CRP, OB, lipidogram, amylaza, lipaza, próby wątrobowe, kreatynina. Co do obrazowych to już lekarz zdecyduje po badaniu przedmiotowym czy wykonać gastroskopię lub kolonoskopia. Wizyta u gastrologa.

Pozdrawiam