Ból brzucha i nudności po posiłkach

Witam serdecznie mam takie pytanie jak zjem paruwki nie gotowane to mam bule zolodka i wymiotuje gdzie zeby dosc do zdrowia przed posilkem musze spedzic caly dzien w ,luzku gdzie przecietnie przesypiam do samego wieczora . Nudnosci mam jak wypije zaduzo kawy max 3 co to moze byc nie mam pojecia .

Witam, niestety w Pana pytaniu jest zbyt mało informacji, aby móc na nie rzetelnie odpowiedzieć. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Mogą to być typowe problemy z przewodem pokarmowym, ale równie dobrze nietolerancja pokarmowa. W pana sytuacji proponowałabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania diagnostyczne oceniające stan zdrowia i pokieruje dalej. Może też Pan poszukać dietetyka w swojej okolicy, który na podstawie dokładnego wywiadu i analizy sposobu żywienia da zalecenia co do diety. Do dietetyka dobrze jest zabrać wyniki badań zleconych przez lekarza.

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Być może wymaga Pan lekkostrawnej diety. Kawa podrażnia żołądek. Niestety informacji jest za mało aby ocenić co jest przyczyną. Mogą to być problemy ze śluzówką żołądka, wydzielaniem enzymów, pracą jelit itd. Na nudności pomaga napar z imbiru.

Witam,
pierwsze z objawów mogę wskazywać na wrzody. Proponuję właczenie diety lekkostrawnej. Jeżeli jest Pani zainteresowany ustaleniem jej indywidualnie dla Pani proszę o kontakt, proponuję konsultację online, jeżeli nie ma Pan możliwości spotkania się w gabinecie. Tego typu dolegliwości leczy się głownie dietą, leki to już ostateczność.

Kamila Ziemann Dietetyka

Proszę dokładnie obserwować organizm i zapisać po czym konkretnie źle się Pan czuje i jak najszybciej udać się do lekarza.