Bóle nadbrzusza i wyniki badania krwi

Poproszę o pomoc, bo odchodzę od zmysłów. 32 lata, bóle nadbrzusza, wyniki: bilirubina 0.61 mg/dl (0,20 - 1,00), GGTP 20.6 UI/l 0 - 30, ALT 63UI/l (10 - 35), AST 35.8 UI/l (5 - 34), amylaza trzustkowa 17 U/l (13 - 53), lipaza 30.7 U/l (6,0 - 51,0). Niepokoją podwyższone transaminazy. Żadnych leków oprócz euthyrox 100 nie przyjmuję, alkoholu nie piję w ogóle, smażonego unikam ze względu na nadwagę. Przed badaniami dieta lekkostrawna zachowana. USG jamy brzusznej zaplanowane na wtorek.

Lek. Tomasz Budlewski

Być moze usg coś więcej powie, a czy były badania w kierunku wzw