Budzę się w nocy i nie mogę złapać oddechu

Witam serdecznie! Od kilkunastu miesięcy budzę się w nocy nie mogąc złapać oddechu. Towarzyszy temu bardzo silne bicie serca połączone z arytmią. Zostałam przebadana już pod kątem astmy, problemów z tarczycą, refluksem, miałam robione rtg i usg jamy brzusznej. Uzupełniam dietę w magnez, potas, sporadycznie piję przed snem melisę zamiennie z walerianką, medytuję, wyciszona idę spać - i znów to samo. Nie mam problemów ze stresem, więc chciałabym szukać podłoża gdzie indziej niż nerwica. Jakie badania konkretnie mam jeszcze wykonać? Gdzie mogę szukać pomocy? Dodam że problem nasilił się ostatnio i kołatanie pojawia się również w stanie spoczynku, tuż przed zaśnięciem. W momencie kiedy zapadam w sen, nie mogę złapać tchu (tak jakby organizm po prostu zapominał o tej jakże trywialnej czynności). Potrafi to się ciągnąć godzinami, zanim zasnę nadchodzi poranek. Odczuwam czasem bóle w klatce piersiowej i lewym podżebrzu (stąd badanie rtg i usg - które nic nie wykazało), drętwieją mi również dłonie i nogi (aczkolwiek to mogłaby w moim przypadku być wina kręgosłupa). Tak, mam nadwagę. Tak, zmieniłam dietę i ruszam się więcej. Nie, nie nastąpiła poprawa pod tym kątem. Proszę, powiedzcie co mogę jeszcze zrobić, gdzie się przebadać, jakich lekarzy odwiedzić? Jestem wykończona i zdesperowana. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję że optymalnie zadbała Pani o siebie, wykonując niezbędny wachlarz badań diagnostycznych, które mieszczą się w normie.

Zalecałabym kontrolną konsultację neurologiczną.
Warto byłoby również skontaktować się osobiście/kontrolnie z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem szczegółowej diagnostyki oraz ewentualnego leczenia, gdyż symptomy sygnalizują o zaburzeniach nerwicowo-lękowych.

Z życzeniami dla Pani powodzenia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Pani objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe, które często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl