Co jest powodem nocnego kaszlu u dziecka 3,5-letniego?

Proszę o pomoc. Moj syn obecnie letni 3,5 od dwoch lat wzmaga się z uporczywym nocnym kaszlem który doprowadza do wymiotow i wydalenia flegmy. Kaszel również pojawia się po dziennych drzemkach. Przez te dwa ksta przeszlismy przez badania min testy alergiczne, badanie na gliste ludzka, pneumocyste, tasiemce, jestesmy po opieką laryngiloga alergologa i pediatry. Sy Podejrzenia byly rozne nawet ze ma refluks jednak to zostalo wykluczone testy i badania wykonane sa wszystkie prawidlowe a my wciąż nie śpimy w nocy tylko go ratujemy. Płaczę bo cierpina bole brzucha przez kaszel. Zawsze kaszel z wydzielina kończy się infekcja ucha w krirym zbiera się plyn badanie sluchu w jednym uchu gorsze ale ponoc w normie migdalki wszystkie nie znacznie powiększone do1 stopnia. Od dwóch lat wciąż na lekach syn nie przybiera na wadze ma zaledwie 13 kg. Mamy w domu psach i choć testy aler. Nie wykazały alergii zastanawiam się czy on nie jest przyczyną. Brak pomysłów na dalsze badania.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy była wizyta u pulmonologa dziecięcego ? Sadze ze powinna być diagnostyka pulmonologiczna