Co mogą oznaczać wyniki badań 30-latka?

USG jamy brzusznej(aparat SonoacerR3 firmy Medison): Wątroba powiększona 16,5 o jednorodnej, znacznie wzmożonej echo strukturze, bez widocznych zmian ogniskowych - cechy stłuszczenia. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, prawidłowej wielkości, o prawidłowej ścianie. PŻW i drogi żółciowe wewnątrz wątrobowe nieposzerzone. Żyła wrotna prawidłowej szerokości. Obie nerki bez cech zastoju i widocznych konkrementów. Trzustka jednorodna, o prawidłowej wielkości i prawidłowych echach, bez widocznych zmian ogniskowych - cechy stłuszczenia. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Aorta prawidłowej szerokości światła. Przestrzeń zaotrzewnowa wolna. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Laboratorium(AMED Wrocław) normy laboratorium: Kreatynina 1,22; 0,90 - 1,30mg/dl GFR >60; >60 (ml/min/1,73 m2)MDRD Alat 35; <=41 U/L GGTP 37; <55 U/L Glukoza 107; 70 - 105mg/dl Test na obciążenie glukozą 75g: Na czczo 104; 70 - 105mg/dl Po 1h 96; <140 mg/dl Po 2h 109 <140 mg/dl Sód 145; 135 - 148 mEq/l Potas 3,9; 3,50 - 5,20 mEq/l Cholesterol całkowity 144; <200 mg/dL HDL 74; >40 mg/dL LDL wyliczony 57; 0-135 mg/dL Trójglicerydy 66; <150 mg/dL Morfologia w normach laboratorium. Diagnoza chorób tarczycy(Amed Wrocław, test firmy BIOMERIEUX na analizatorze Vidas PC): TSH 1.89; 0,25 - 5,00 ulU/mL FT4 20,50; 10,60 - 19,40 pmol/l FT3 5,13; 4,00 - 8,30 pmol/l Ciśnienie tętnicze oraz tętno(spoczynkowe): 113/72 do 134/89 tętno od 60 do 89 Biorę Magnez Potas Witaminy gupy B jako suplement diety Vitalsss Plus. EKG (POZ przy DSS im.T.Marciniaka we Wrocławiu): hr 71/min WEKTOR CZOŁOWY P 39° QRS 21° T 16° P 108ms PR 138ms QRS 94 ms QT 384ms QTc 418ms QTr 108% oś prawidłowa RYTM rytm zatokowy CHARAKTERYSTYCZNE WYNIKI zakłócenia 9 uV małe szeroki R w : V2 mały S w : V1 V2 OCENA QRS-T Prawidłowy PODSUMOWANIE prawidłowe EKG UWAGI: HES EKG 37.24 - 05 sprawdzone przez lekarza: HESEKG.TPL 1.45 Wzrost: 188cm Waga: 95kg BMI: 26,878... Spacery i jazda na rowerze jako aktywność fizyczna. Dodam też że mam problemy z Refluksem żołądkowo-przełykowym zazwyczaj z rana, dostarczam witaminy poprzez suplement diety Vitalsss Plus. Od października z ciemnobrązowego stolca przeszło na jasno brązowy o konsystencji zazwyczaj stałej lecz o niejednolitej formie. Przepisane leki: LAGOSA, IPP 40 i HYDROXYZINUM Espefa (lekarz POZ przepisał na bezsenność być może spowodowaną stresem oraz obawami ww. sytuacji) Prosiłbym o analizę wyników i ewentualne uwagi oraz czy jest się czym martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

czy są jeszcze jakieś dolegliwości? należy wyjaśnić kwestię stłuszczenia narządów wewnętrznych, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza internisty, konieczna szersza diagnostyka.