Co można jeszcze zbadać, żeby poznać przyczynę mojego problemu?

Witam, Mam na imię Maciek. Mam 34 lata. Od ZAWSZE mam problem z cerą - trądzik. Zawsze zaleczany jakimś antybiotykiem (pomagało zwykle na około miesiąc i znów nawrót). Od powiedzmy... roku próbuję jakoś (bardziej intensywnie niż do tej pory) zdiagnozować przyczynę mojego trądziku. (generalnie jestem bardzo zawiedziony KAŻDYM dermatologiem jakiego spotkałem na swojej drodze; zawsze przepisują antybiotyk i myślą, że pomogli). Trądzik głównie na/pod linią żuchwy nos(zaskórniki). To co do tej pory zrobiłem: 1. badania na nadwrażliwość pokarmową - ścisła dieta 6mc - i nic (nie znalazłem żadnej zależności pomiędzy tym co jem, a stanem mojej cery) 2. testosteron wolny w normie 3. tarczyca w normie 4. nie goliłem się przez 2 tyg, żeby sprawdzić czy może golenie na to wpływa - NIC 5. ostatnio pani dermatolog - po moich stanowczych uwagach, że nie chcę kolejnego antybiotyku; chcę zrobić jakieś badania, które zdiagnozują co mam na twarzy, zleciła (pierwszy raz w moim życiu!!!): a. helicobacter - brak b. gronkowiec - brak b. nużeniec w skórze - brak c. nużeniec w rzęsach - jest (choć nie daje ŻADNYCH objawów - rzęsy czyste, nie kleją się) d. pityrosporum ovale - wzrost obfity e. propionibacterium acnes typ I - jest (oporny na erytromycyne i kindamycyne) 6. morfologia w normie 7. rzadko choruję (grypa), ale dosyć często się przeziębiam (zapalenie gardła katar; wtedy powiększa mi się węzeł chłonny pod żuchwą i mam więcej pryszczy) Czy ktoś może powiedzieć, co można jeszcze zbadać, żeby poznać przyczynę mojego problemu? Coś jest nie tak z moją odpornością - pytanie co i jak to zbadać? Dziękuję, Maciek

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.