Co oznaczają tak silne wahania wagi?

na diecie schudłem 10 kg. od ostatnich trzech tygodni troszkę sobie pofolgowałem. nie mam problemu z trzymaniem sie zasad didetetycznych w ciągu dnia, ale wieczorami dopada mnie wilczy głód, więc obiadami się czym popadnie. gdy skończyłem dietę ważyłem 87,9, na trzeci dzień waga pokazała 87,3. pózniej znowu wróciła do normy. dwa dni pózniej było juz 89,3, na następny dzień 88,3. wczoraj rano było 89,7tego dnia miałem biegunkę i wieczorem spadło do 88,7. dziś jest już 91. co może być nie tak?

Są 2 składniki, które mogą wpłynąć na takie zmiany wagi:
1. nawodnienie organizmu - np. odwodnienie po wysiłku, czy też przewodnienie lub abasorpcja wody przez pokarm - np. 1 g cukrów wiążą 3 g wody - więc objedzenie się 200g węglowodanów - może spowodować przyrost masy o 800g.
2. sama masa pokarmu.
Ważne jest też, aby ważyć się o tej samej porze - najlepiej rano, po czynnościach fizjologicznych, przed jakimkolwiek posiłkiem czy napojem

Inna rzecz, że wieczorne obżarstwo jest ogromnym problemem dla wielu osób zmagających się z nadwagą. Siła woli oraz znajdywanie działań zastępczych (np. ćwiczenia, woda lub pójście spać).
Polecam poradnik, który pomaga uporać się z napadami głodu i wytrwać w postanowieniu redukcji masy ciała. Trzymam kciuki!
http://czptychy.pl/walka-z-nadwaga-poradnik-zdrowego-zycia/

Dzień dobry,

ważąc się na zwykłej wadze domowej - naturalnie powstają odchylenia ( waga zawyża lub zaniża ) nawet o około 1kg masę ciała - wyniki te nie są rzetelne. Natomiast ogólnie różnice w masie ciała mogą wynikać także z np. zatrzymywania się wody w organizmie.

Niestety nie napisał Pan informacji na temat tego jaka była to dieta i czy przeszedł Pan stabilizację, co jest bardzo istotne i ma wpływ na późniejsze zachowanie się masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga