Co takiego może być przyczyną tego bólu brzucha?

Dzień dobry Mam problem przy wstawaniu w godzinach porannych boli mnie brzuch i czasami mam nudności.Spie po 12h dziennie.Gdy śpię po 7-8 h i wstaję rano do pracy to jest ból i nudności.Lecze się na depresję zazywam andepin.Co może być przyczyną porannych boleści brzucha przy spaniu 7-8h na dobę.Prosze o odpowiedź.Pozdrawiam

Dziękuję że wybrała Pani abc zdrowie. W Pana przypadku spróbowała bym począwszy od spacerów jazdy na rowerze, biegania i rozwijania różnego rodzaju zainteresowań. Być może również dobrze było by zmienić leki, ale nie na własną rękę tylko w kontakcie z lekarzem rodzinnym. Życzę powodzenia i pozdrawiam bardzo serdecznie Alicja Jankowska.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

raczej leczenie depresji nie powinno mieć aż takich skutków ubocznych, które Pan w pytaniu wymienia. Wydaje się, że boleści o których Pan pisze wymagają bezwzględnej konsultacji z lekarzem gastrologiem. Takie nudności i bóle mogą mieć bardzo różnorodne podłoże od refluksu żołądkowo-przełykowego po dużo bardziej poważne schorzenia. Z tego też względu należy udać się do lekarza, aby można było ustalić plan diagnostyki, a potem leczenia. Z pewnością konieczne będzie wykonanie badań laboratoryjnych krwi (morfologii z rozmazem, CRP, OB, prób wątrobowych i innych), analizy moczu, stolca. Dodatkowo trzeba też wykonać diagnostykę obrazową w postaci USG lub ewentualnie gastroskopii czy kolonoskopii. Na podstawie oceny wyników badań lekarz będzie mógł wdrożyć odpowiedni plan leczenia, który zniweluje Pańskie dolegliwości. Zachęcamy zatem do jak najszybszego kontaktu z lekarzem i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

https://portal.abczdrowie.pl/dlugotrwaly-bol-brzucha

https://portal.abczdrowie.pl/naturalne-lekarstwa-na-bol-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.