Czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych można brać jednocześnie B**** Czy wtedy będzie zachowana skuteczność antykoncepcyjna?

Biorę tabletki hormonalne Y... i nie jestem pewna czy mogę brać wtedy B.....Wiem, że B.... to ziołowe tabletki stosowane przy nadpobudliwości nerwowej, które w moim przypadku są dość skuteczne. Nie wiem jednak jakie inne tabletki uspokajające miałbym brać, gdybym tych nie mogła. Bardzo proszę o odpowiedź!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Musiałam usunąć nazwę leku (B...), jednak musi Pani wiedzieć, że lek ten  nie jest absolutnie nieszkodliwym ziołowym lekiem - jest przecież na receptę! Zawiera alkaloidy z pokrzyku wilczej jagody, lek z grupy barbituranów i jeszcze inny składnik działający na naczynia krwionośne... To, że lek ma pochodzenie ziołowe, naturalne absolutnie nie musi oznaczać, że jest nieszkodliwy. Wilczą jagodą można się przecież zatruć, a np. muchomor sromotnikowy (stworzony przez natur) zabija, prawda?
Jeden ze składników B..., lek z grupy barbituranów wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną i może osłabić jej działanie.
Jeśli potrzebuje Pani łagodnego ziołowego leku na uspokojenie, warto zapytać w aptece o preparat zawierające owoce głogukozłka lekarskiego - dostępny bez recepty.
Pozdrawiam!