Czy powinnam walczyć o stary związek?

Jestem po trudnym związku po ktorym myslalam ze nic sie nie wydarzy. Minęło 2 lata od rozstania. Zakochałam się na nowo ale oj ma dziewczynę chociaż wiem że czuję to samo co ja... Mimo tego że się we mnie zakochał a nie umie odejść od dziewczyny z którą jest 4 lata...A ja po 2 związku chcialam popełnić samobójstwo.... Zapomnieć czy walczyć..?

Może bardzo pomocne by było, gdybyście poszli oboje. Wielu terapeutów zajmuje sie terapią par. Wspolnie z nim można rozwazyć wiele spraw, popatrzec z każdej strony na sytuację i na siebie wspólnie. Może się to okazać bardzo pomocne Wam obojgu przy podejmowaniu decyzji.

Jeśli okaże się, że nieuniknione będzie rozstanie, psychoterapeuta pomoże Pani przejść przez te sytuację i zacząć na nowo - bez tak dramatycznych przejść jak mysli samobójcze.

Warto szukać pomocy, wsparcia i nie mierzyc się z tym samemu

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

Witam, jest Pani po trudnym związku. Po jego zakończeniu myślała Pani że więcej nic się nie wydarzy w Pani życiu. Spotkała Pani kogoś, zakochała się ze wzajemnością, jednak osoba ta nie chce opuścić aktualnej dziewczyny. Rozumiem że jest to dla Państwa trudna sytuacja, ponieważ któraś ze stron będzie odrzucona przez partnera. Proszę o tym porozmawiać, czy chcecie kontynuować związek. Dać sobie trochę czasu na przemyślenie. Podjąć decyzję wspólnie. Proszę skonsultować się z psychologiem, uzyska Pani wsparcie, pomoc. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online lub skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl