Czy przez chorobę Hashimoto wyleczenie Helikobakter pylori jest cięższe?

Czy przez chorobę Hashimoto wyleczenie Helikobakter pylori jest cięższe? Od kilku lat dwa razy do roku cierpię,mam robioną gastroskopię i test wychodzi dodatni. Dodam,że leki przyjmuję według zaleceń lekarza,jednak jestem uczulona na antybiotyki i niestety większości nie mogę brać. Dziękuję i pozdrawiam

radziłabym zrobić testy w kierunku nietolerancji pokarmowych typu IgG (opóźnione reakcję nadwrażliwości pokarmowej). Prawdopodobnie spożywa Pani produkty, które wywołują w Pani organizmie przewlekły stan zapalny o niskim natężeniu.
Na podstawie tych testów będzie Pani mogła zastosować dietę eliminacyjną, a przez to organizm będzie lepiej się bronił np. przed H.pylori.

Radziłabym też przyjmować suplementy diety - bakterie probiotyczne (min. 6 różnych szczepów w jednej tabletce).

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/