Czy to może być początkowa nerwica?

Witam. Mam problem nie wiem czy natury psychicznej czy fizycznej. Od kilku miesięcy jestem bardzo osłabiony, praktycznie oczy mi się zamykają. Odbywam maraton po lekarzach. NIe umiem go przerwać. Mam wrazenie ze boli mnie przełyk, mam zgagę, ogromne osłabienie, ból gardła i węzłów chłonnych szyi oraz pleców. Robiłem morfologie, prześwietlenia głowy, zatok, szyi klatki piersioej, usg brzucha nerek i nic. Objawy nie mijają. Ide do neurologa i gastrologa. Czy to nerwica? Jestem piekielnie słaby.

Witam Pana
Czy Pana osłabienie przejawia się tylko w tym,
że „oczy się Panu zamykają”?
Czy odczuwa Pan też bóle głowy, mięśni?
Czy ma Pan problemy z pamięcią i koncentracją?
Przede wszystkim należy wykluczyć
inne choroby o podobnym obrazie klinicznym.
Konieczna jest diagnostyka w kierunku
pierwotnych zaburzeń snu.
Bardzo dobrze, że idzie Pan na wizytę do neurologa.
Prawdopodobnie Pana problemy
mają podłoże psychologiczne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu nadmiernej senności, zwłaszcza
o podłożu psychologicznym, skuteczne są
niektóre formy psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Wymienione przez Pana objawy mogą wskazywać na odpowiedź, na przewlekający się stres.
Proszę zwrócić uwagę, na to, co mogłoby być stresotwórczym dla Pana i zmienić to.

Ważna jest konsultacja neurologiczna i gastrologiczna, celem dalszego diagnozowania i tym samym rozwiania obaw.

Myślę, że również wskazane byłoby rozważenie rozmowy z psychologiem.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Skoro zastanawia się Pan czy to może być nerwica, to zdarzyło się w Pana życiu coś, co mogłoby o tym świadczyć. Ma Pan na to jakiś pomysł? Może długo rozwijający się stres, który teraz zaczął objawiać się ze wzmożoną siłą? Jeżeli tak - zachęcam do wizyty u psychologa. Jeżeli nic się nie działo - niestety jedyne co mogę powiedzieć, to nie przerywanie wizyt u lekarzy (warto udać się do neurologa).

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Szanowny Panie,

wymienione przez Pana objawy mogą wskazywać na przewlekły stres, który wyniszcza cały układ. Sugerowałabym bezpośrednią konsultację u psychologa w Pana miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl