Jak zagęścić włosy rzadkie genetycznie?

Mam 19 lat, jestem dziewczyną. Od pewnego czasu zastanawiam się, czy jeżeli w rodzinie wszyscy mają włosy rzadkie to jak zagęścić włosy moje, czy to w ogóle jest możliwe? Gdy byłam dzieckiem miałam grube i długie włosy z czasem zrobiły się rzadkie, a zależy mi żeby je zapuścić na długość do pasa, ale takie włosy gdy są cienkie dziwnie wyglądają. Jak zagęścić takie włosy? Dodam, że farbuję włosy, ale prosiłabym o poradę jaka farba jest najdelikatniejsza dla włosów, co powinna zawierać, a czego nie. Byłam u dermatologów, ale nie umieją nic zrobić, przypisują leki, które nie pomagają. Chciałabym wiedzieć jak zagęścić włosy, ale powoli tracę wiarę w to, że to jest w ogóle możliwe. Mam wrażenie, że niedługo wyłysieję, ponieważ widzę wypadające włosy. Proszę mi pomóc, mam niedługo studniówkę i zależy mi żeby ładnie wyglądały.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam serdecznie,

Niestety trudno wpłynąć na geny. Jeżeli wszyscy w rodzinie mają rzadkie włosy oraz podobne występują u Pani raczej nie ma wielkiej nadziei, że staną się gęste i grube. Można natomiast starać się wpłynąć na te włosy, które są aby wyglądały jak najpiękniej i były zdrowe.

Podstawą jest oczywiście zdrowy styl życia - urozmaicona dieta, przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, systematyczny aktywność fizyczna. Wskazana jest również suplementacja witamin i minerałów koniecznych do budowy włosa (liczne preparaty dostępne w aptekach bez recepty).

Farbowanie właściwie bez względu na rodzaj stosowanych farb strukturę włosa osłabia. Zawierają one liczne sztuczne związki chemiczne w tym aromatyczne aminy, które mają niekorzystny wpływ nie tylko na strukturę włosa. Bezpieczne są naturalne barwniki, na przykład henna.

Wiele rad na temat pielęgnacji znajdzie Pani w naszym portalu, między innymi w poniższych artykułach:

http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-lysienie#12936348719841&250Xwidget-1293634871484

http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-porost-wlosow#12936349161871&250Xwidget-1293634915750

http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-lysienie#12936349680621&250Xwidget-1293634966437

Pozdrawiam

0
Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania

Łysienie w Pani przypadku to najprawdopodobniej tzw. łysienie związane z genetyką. Włosy stają się cieńsze i mają postać meszku. Przerzedzanei sie włsoów w łysieniu tego typu może występować wcześnie i zaczynać się już w wieku 16-18 lat. Tego typu łysienie występuje rodzinnie. Rodzinne występowanie stwierdza się aż w dwóch trzecich przypadków.
Łysieniu typu męskiego często towarzyszy, a najczęściej poprzedza je łupież, tworzący na skórze głowy żółtawe strupy oraz nadmierne wydzielanie łoju. W niektórych przypadkach, kiedy lekarz ma wątpliwości może wtedy zalecić wykonanie trychogramu czyli badania, które pokazuje ile włosów znajduje się w poszczególnej fazie wzrostu.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na zagęszczenie włosów to stosuje się płukanki ziołowe oparte na lawendzie i melisie. Poza tym można stosowac równiez płukanki miodowe. Można stosowac odżywki i masło kokosowe. Każda farba do włosów obciąża włosy. Lepiej stosowac hennę. Jeśli włosy rzadkie występują rodzinnie, to tylko w niewielkim stopniu można poprawić ich wygląd. Czasami pomocny moze być też zwykły masaż głowy, kótry poprawia ukrwienie skóry głowy i porost włosów.

Łysienie mogą też powodować niedobory witamin i mikroelementów, choroby autoimmunologiczne tj. toczeń, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niektóre zmiany hormonolne, a także niektóre leki, w tym leki stosowane w przebiegu nadciśnienia tętniczego oraz depresji. Może Pani łykać cynk i inne preparaty witaminowe Najlepiej jednak leczenie zacząć od wizyty u dermatologa. Trzeba upewnić się, że przerzedzenie włosów nie wynika z innych przyczyn. W tym celu potrzebne jest badanie i wywiad.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty