Czy zastosowanie tych leków będzie dla mnie bezpieczne?

Proszę o udzielenie odpowiedzi. Zdiagnozowano u mnie przewlekłe zapalenie zatok oraz możliwą alergie. Zostały mi przepisane następujące leki: antybiotyk Klabax 500mg dawka 2x1 tab. (po którym momentalnie dokuczaja mi ostre bóle żołądka) Metypred 4mg w dawce pierwsze 5 dni 3 tab., kolejne po 2 i jednej. (kiedy przeczytałam ulotkę zastanawiam się czy brać te tabletki że względu na poważne skutki uboczne jakie mogą występować) Do tego lek na alergie Clatra i Contix 40mg. Duzo tego wszystkiego. Dodatkowo leczę się na niedoczynność tarczycy. Oczywiście z antybiotykiem biorę probiotyki. Zastanawiam się czy zastosowanie tych leków jest bezpieczne. Proszę o jakąś opinie. Z góry dziękuję Pozdrawiam

szanowna Pani, nie ma w pełni bezpiecznych leków, zawsze należy liczyć się z działaniami niepożądanymi