Dlaczego zaczyna mi mrowić twarz, ręce niekiedy mi sztywnieją?

Witam mężczyzna 30lat 70kg cierpię na alergie od dzieciństwa mam uczulenie na roztocza kota psa a także na pyłki trawy oraz na mleko i owoce morza. Robiłem badanie Tryptaza wyszło mi 13.90 norma do 11,40. Czekam również na badanie DAO. Mam zapytanie czy trzeba to szerzej diagnozować i czy mam się martwić ? Lekarza mam za ponad miesiąc. Oprócz tego wyszło mi z badań toksokaroza dodatnia, glista ludzka oraz toksoplazma. Od dłuższego czasu źle się czuje ponad roku latam od lekarza do lekarza gdzie stwierdzili i wmówili mi nerwice z napadami lęku.Jestem bardzo szeroko przebadany neurologiczne kardiologicznie tarczyca trzustka wątroba nerki i inne organy są ok. Zbadane równie płuca i żołądek (gastroskopia gdzie stwierdzono tylko że są niewielkie ilości żółci w żołądku poza tym ok bez zapalenia itp. Nie mam boleriozy i innych chorób typu hiv hcv hbs itp. Miewam objawy duszności opadania z sił w jednej chwili ściskanie w brzuchu któremu nie towarzyszy żadne ból, miewam migreny i napady że coś zemną jest nie tak wtedy wszystko się potęguje i zaczyna mi mrowić twarz ręce niekiedy mi sztywnieją i mam wrażenie że się duszę i że umrę. Proszę o pomoc

Witam, jeżeli toksokarozę to jest się czym martwić:
wymienione objawy mogą, choź nie muszą pochodzić od tej choroby.
Toksokarozę powinno leczyć się w ośrodkach specjalistycznych. Przykładem takiego ośrodka jest Instytut Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych w Warszawie, w którym znajduje się Klinika Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych. Oddział kliniczny chorób tropikalnych i pasożytniczych mieści się także w Poznaniu.
Leczenie jest długotrwałe.
Należy jeszcze przeprowadziź badania potwierdzające ten dodatni wynik. Wynik silnie dodatni świadczy o stosunkowo świeżym zarażeniu i przy obecności leukocytozy i eozynofilii potwierdza rozpoznanie. Małe miano przeciwciał może wynikać z faktu, że do zarażenia doszło bardzo niedawno albo przeciwnie, kilka lat wcześniej. Może być to także wynik fałszywie dodatni (niezwiązany z zarażeniem Toxocara). Aby to wyjaśnić, konieczne bywa powtórzenie badania serologicznego, nie wcześniej niż po miesiącu.
W każdym razie zabrałbym się za leczenie pasożytów poważnie.
Pozdrawiam