Dlaczego zwiększyła się waga ciała i pojawiają się bóle brzucha podczas stosowania antykoncepcji?

Witam serdeczne. Jestem 22-letnią kobieta. Od roku stosuje antykoncepcję najpierw w postaci tabletek Elin, a od miesiaca plastry Evra. Od jakiegos czasu mam dziwne bóle brzucha i dolu pleców. W styczniu mialam dziwne krwawienia z pochwy ktore trwaly 3 miesiace, lekarz ktory mnie badal powiedzial ze jest to powod tabletek i trzeba je zmienic. W ciagu 2 mies. gwaltownie skoczyla mi waga o jakies 15 kg. Dodam ze urósł mi tylko brzuch. Test ciazowy z krwi wykonany w styczniu nic nie wykazal.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć