Mężczyzna , 33 lata Witam od października mam stwierdzonych gastritis biliaris na zoladku.Odzwiernik dwunastnica przelyk w porządku. Brak wrzodow wynik krwi w normie. Objawy to nudnosci częste oddawanie gazów puste odbijanie stolec raz miękki nie płynny raz twardy czasem podczas jednego posiedzenia pół twardego pół miękkiego.uczucie kwasowości goryczy w ustach. Nerwica. Leki ipp nie przynoszą efektu tylko dieta lekkostrawna. Czekam na wyniki ph24 i manometria która lekarka nie zauważyła nic nie pokojacego.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Witold Gojżewski 33
Mgr Witold Gojżewski Psycholog, Poznań 33 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Pana, opisane przez Pana objawy są spowodowane nadmiernym stresem. Proszę się zastanowić kiedy, gdzie i jak często doświadcza Pan stresu. Życie w nadmiernym stresie często prowadzi do zaburzeń nerwicowych, które są przyczyną występowania zaburzeń somatycznych (np: gastrologicznych, kardiologicznych, neurologicznych). Koniecznie powinien Pan się zgłosić do psychologa czy psychoterapeuty kontynuując przy tym zalecenia dietetyka oraz lekarzy. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Prawdopodobnie opisane objawy są przejawem nerwicy , która daje symptomy psychosomatyczne , dlatego lekarka nie zauważyła nic niepokojącego., bo badanie wykazuje normę. Proponuję psychoterapię, która poprzez pracę z emocjami i objawami "rozkminuje" przyczyny dolegliwości i uwolni od nich.
Pozdrawiam
Anna Szyda

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: