Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastritis biliaris na żołądku

Witam od października mam stwierdzonych gastritis biliaris na zoladku.Odzwiernik dwunastnica przelyk w porządku. Brak wrzodow wynik krwi w normie. Objawy to nudnosci częste oddawanie gazów puste odbijanie stolec raz miękki nie płynny raz twardy czasem podczas jednego posiedzenia pół twardego pół miękkiego.uczucie kwasowości goryczy w ustach. Nerwica. Leki ipp nie przynoszą efektu tylko dieta lekkostrawna. Czekam na wyniki ph24 i manometria która lekarka nie zauważyła nic nie pokojacego.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Witam Pana, opisane przez Pana objawy są spowodowane nadmiernym stresem. Proszę się zastanowić kiedy, gdzie i jak często doświadcza Pan stresu. Życie w nadmiernym stresie często prowadzi do zaburzeń nerwicowych, które są przyczyną występowania zaburzeń somatycznych (np: gastrologicznych, kardiologicznych, neurologicznych). Koniecznie powinien Pan się zgłosić do psychologa czy psychoterapeuty kontynuując przy tym zalecenia dietetyka oraz lekarzy. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Witam Prawdopodobnie opisane objawy są przejawem nerwicy , która daje symptomy psychosomatyczne , dlatego lekarka nie zauważyła nic niepokojącego., bo badanie wykazuje normę. Proponuję psychoterapię, która poprzez pracę z emocjami i objawami "rozkminuje" przyczyny dolegliwości i uwolni od nich. Pozdrawiam Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy