Jak leczyć uzależnienie od pseudoefedryny?

Witam, od wielu lat cierpię na zaburzenia odżywiania i nigdy nie zasięgałam specjalistycznej pomocy, ale już się poddaję, nie poradzę sobie sama. Kompulsywne objadanie się, prowokowanie wymiotów, niemalże codziennie obiecywanie sobie poprawy i ustalanie nowych ścisłych zasad diety. Do tego doszło uzależnienie od pseudoefedryny w połączeniu z kofeiną, które hamują mój wilczy apetyt. Potrzebuję pomocy, bo się wykończę :( Chcę wreszcie uporządkować sprawę mojej diety i zacząć cieszyć się życiem...

Serdecznie zapraszam na konsultacje (np. drogą online) podczas których dokładnie omówimy sobie Pani przypadek, a także dostanie Pani dużą ilość pomocnych wskazówek i rad, aby móc poradzić sobie z trwającymi od lat zaburzeniami.

Pozdrawiam
Dietetyk Warszawa | Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam Panią
Przyczyną bulimii są przede wszystkim czynniki natury
psychologicznej oraz czynniki środowiskowe.
Źródłem bulimii ,są najczęściej głęboko skrywane cierpienia i emocje.
Często są to , wypierane przez lata ze świadomości,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Poza tym osoby cierpiące na bulimię mają silne poczucie winy
i niską samoocenę, które z czasem przeradzają się w depresję.
Cierpieniom duszy towarzyszy cierpienie ciała.
Częste wymioty niszczą organizm. Poraniona śluzówka jamy ustnej,
uszkodzone szkliwo zębów od kwasu żołądkowego, to tylko niektóre
skutki choroby. Dołączają się do nich zaburzenia rytmu serca
i cyklu miesięcznego, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, mdłości,
zawroty głowy i wiele innych.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zarówno w leczeniu bulimii jak i uzależnień,
również od pseudoefedryny i kofeiny doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła psychicznych
uwarunkowań związanych z bulimią i z uzależnieniem,
wzmacnia poczucie kontroli, pomaga odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości
oraz uporać się z zaburzeniami odżywiania i uzależnieniem
a także odzyskać radość życia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl