Jak się odchudzać, by nie wpaść w żadną chorobę?

Dzień dobry... Jak schudnąć w miesiąc z twarzy, ud, pośladków, brzucha, łydek. Na brzuchu od jakiegoś czasu mam rozstępy i nie wiem co z tym zrobić używam kilku maści myślałam że to mi pomoże. Jak przytyje to od razu chce schudnąć przez zimę jak przytyje to zawsze ktoś mi powie że przytyłam że jestem gruba i że jestem brzydka bo gruba w każdym miejscu. To jak powinnam się odchudzać co w ogóle powinnam zrobić aby schudnąć tak aby w żadną chorobę nie wpaść niech pan mi pomoże

przede wszystkim warto byłoby ustalić skąd bierze się ta ciągła chwiejność masy ciała. W warunkach prawidłowego, uporządkowanego żywienia i bez przyczyn zdrowotnych nie powinno dochodzić do sezonowych zmian wagi tak dużych, aby powodowały rozstępy.
Najczęstsze grzeszki, które powodują taką zmienność w sylwetce, to nieregularność, zmienne spożycie w poszczególnych dniach (od głodu- bo jestem na diecie, do przejedzenia- bo dietę skończyłam) i niewłaściwe nawodnienie (za mało wody lub jej nierównomierne rozmieszczenie w ciągu dnia). Warto byłoby się także przyjrzeć, czy Pani codziennego żywienia nie zaśmiecają słodki napoje, żywność fast food i inna wysokoprzetworzona (gotowe słodkości, słone przekąski, pasztety, parówki itp.), które zwykle nie tylko sprzyjają tyciu ale i pogorszeniu stanu skóry.

Reasumując; warto popracować nad regularnością, dobrą jakością posiłków i właściwym nawodnieniem oraz oszczędnym stosowaniem niesprzyjających sylwetce "gotowców", a jeśli to nie przyniesie pierwszych efektów, skonsultować się ze specjalistą osobiście.

Z pozdrowieniami!
Justyna Siwiela

Mgr Justyna Siwiela

Witam,
w ciągu miesiąca stosując racjonalną dietę redukcyjną nie można schudnąć z określonych partii ciała.
Przy takich problemach z utrzymaniem wagi należałoby skonsultować się ze specjalistą, który opracuje Pani racjonalny plan żywienia dopasowany do pani aktywności fizycznej i trybu życia.
Stosowanie na własną rękę diet-cud zawartych w czasopismach czy internecie prowadzi właśnie do tego typu wahań wagi, gwałtownego chudnięcia i potem szybkiego tycia związanego z powrotem do starych nawyków.
Na pewno należy na początek zrezygnować ze słodkich napojów (soki, cola, piwo itp.), jeść regularnie (co 3-4 godziny) niewielkie porcje pełnowartościowych posiłków, wprowadzić do diety produkty pełnoziarniste, surowe warzywa, zwiększyć aktywność fizyczną.

Witam. W diecie oprócz kalorii istotne są inne składniki mineralne tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60% z węglowodanów, 25% z tłuszczu i 15 % białka. Zdecydowanie polecam dietę opartą o zasady racjonalnego ożywienia. Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska