Jak zwalczyć panikę i lęk?

Dzień Dobry!Mój problem zaczął się w momencie gdy moją żoną była poważnie chora.. ciąglebylrm zestresowany, na szczęście wszystko jest już dobrze.. Ale wtedy zaczęły się moje problemy, wpadłem w tok wymyślania sobie chorób.. gdy czytałem o zawalach serca, cisgle bslrm sie o serce, trwalo to pol roku, lęki, panika, później ja czytałem się o czerniakach i znowu wrócili, ale tym razem dopatrywalem się tej choroby na ciele, była jeszcze po drodze zakrzepica.. teraz panicznie boję się guza mozgu... nie daje już rady z emocjami, od pol roku boli mnie głowa w różnych miejscach.. dwa miesiące kark, następne dwa kolejne stronie, teraz część ciemieniowa.. nie mam innych objawów towarzyszących, niekiedy zawroty głowy.. ciśnienie w normie, morfologia ok, ekg ok.. bóle głowy występują godzinę po wstanie rano i trwają cały Dzień, niekiedy ból ustępuje na tydzień i wraca.. mam bardzo stresujące życie prace... proszę o pomoc. Co mam zrobić? Padam już nie mam siły...

Witam Pana,
Jak już sam Pan zauważył, stres wiązany z chorobą żony spowodował, że zaczął Pan doszukiwać się chorób u siebie samego.
Mimo, że żadna z wymyślonych przez Pana chorób nie została
medycznie potwierdzona, Pan nieustannie popełnia ten sam błąd, a mianowicie wciąż tworzy Pan w umyśle nieracjonalne przekonania na temat różnych chorób, czemu towarzyszą
obsesyjne myśli nasycone są bardzo wysokim poziomem lęku.
Nerwicowy lęk, również ten przed zachorowaniem, a co za tym idzie
przed śmiercią, jest tak silny, że przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych w różnych częściach ciała, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl