Jaką dietę stosować po operacji żylaków kończyn?

WZROST 172 WAŻĘ 102 KG NALEŻAŁAM DO KWADRANSOWYCH GRUBASÓW 5 LAT EFEKT JOJO . UPRAWIAM SPORT ROWEREM PO 18 KM KORZYSTAŁAM Z PORAD DIETETYKA POMOGŁA NA CHWILĘ 5 POSIŁKÓW, KIJKI CO DRUGI DZIEŃ PO 7 KM ALE CHORUJĘ NA KRĘGOSŁUP OD KRĘGU 1 DO PIĄTEGO ZROBIŁAM REZONANS TARCZYCA OK MA 45 LAT NIE MOGĘ POGODZIĆ SIĘ Z TAKĄ WAGĄ MOJA WAGA 78 KG BYŁA BY DO PRZYJĘCIA .JESTEM PO OPERACJI ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH ,BRAK WORECZKA ,SPRAWY KOBIECE PLASTYKA ITP .PRZEPUKLINA .GUZKI ŚPIEWACZE OBECNIE PO ZABIEGU

Dzień dobry,

Powinna Pani zgłosić się do dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Pani sposób żywienia oraz wpływ stosowania dotychczasowych diet. Diety poniżej 1200 kcal obniżają przemiany energetyczne w komórkach i zapewne Pani mało je i nie chudnie.
Przede wszystkim należy zacząć regularnie spożywać posiłki 5-6 w ciągu dnia ale o małej objętości. Zawartość kalorii w diecie powinna wynosić około 1300 kcal nie mniej. Zrezygnuj ze spożywania tłustych potraw, słodkich napojów na rzecz wody mineralnej z jodem (np. Ustronianka z jodem, Jodica) oraz herbata zielona i pu-erh.

Co do ćwiczeń to powinna Pani skontaktować się z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednie ćwiczenia, Aqua areobic powinien być dla Pani właściwy. Jeżeli chodzi o żylaki to powina Pani zadbać o przyjmowania rutyny

cd. wiadomości:
Jeżeli chodzi o żylaki to powinna Pani zadbać o przyjmowania rutyny - np. Rutinoskorbin, w diecie nie może także zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych , które są w olejach roślinnych. Nawet będąc na diecie ubogoenergetycznej nie może ich zabraknąć w menu.