Jakie są motody badania hemoroidów?

witam,mam takie pytanie;czy jest jakas inna metoda zbadania hemoroidow niz rektoskopia,mialam to badanie zlecone ale sie nie powiodlo z powodu strasznego bolu,mialam robiona kolonoskopie pod uspieniem,ale nie zbadali mi po drodze hemoroidow,dalej cierpie i nie wiem co mam robic bo sie boje nastepnej rektoskopi,nie dam sobie na zywca zrobic,

Niestety, ale tylko rektoskopia jest najlepszym badaniem w przypadku choroby hemoroidalnej. Są ośrodki medyczne, w których za niewielką dopłatą (około 100-200 zł) badanie rektoskopowe można wykonać w krótkim znieczuleniu dożylnym. Proszę poszukać takiego ośrodka w najbliższej okolicy.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Do zbadania obecności hemoroidów wystarczy sama anoskopia, jest zdecydowanie mniej nieprzyjemnym badaniem niż rektoskopia. Prawidłowo przeprowadzone badanie jest niebolesne i w takich warunkach powinno być przeprowadzone. Silne dolegliwości bólowe podczas wprowadzania anoskopu są przeciwwskazaniem do kontynuowania badnaia i świadczą o obecności choroby poniżej hemoroidów. Praktycznie wszystkie choroby w tej lokalizacji (tj. poniżej linii zębatej) można zdiagnozować bez koniecznoścy wykonania badania wziernikowego, dlatego zachęcam do ponownej wizyty w poradni i rozmowy z lekarzem prowadzącym. Alternatywą jest oczywiście wykonanie badania rektoskopii w krótkim znieczuleniu dożylnym - badanie takie jest wykonywane w asyście anestezjologa, co jest związane z dodatkowym kosztem ok. 100-200zł. Wykonanie takiego znieczulenia nie wymaga pozostania na noc w Klinice.
Witam
Wynik jest prawidłowy, świadczy o remisji choroby. Jedną z najważniejszych informacji, o której powinien wiedzieć pacjent chorujący na nieswoiste zapalenie jelita, to charakter przebiegu choroby - wszystkie choroby autoimmunologiczne mają charakter przewlekły, postępujący, z okresami zaostrzeń i remisji, obecnie jest Pani w remisji, natomiast nie ma to wpływu na zaostrzenie choroby. Powtarzalne prawidłowe wyniki będą jedynie świadczyć o dobrej kontroli choroby (prawidłowym, dobrze ustawionym leczeniu)
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl