O czym mogą świadczyć zawroty głowy, zaburzenia widzenia, osłabienie, bóle głowy i pleców?
Witam! Po badaniu RTG kręgosłupa szyjnego, stwierdzono u mnie niewielką niestabilność pomiędzy C3-C4-C5. Od dwóch lat mam zawroty głowy, zaburzenia widzenia, słabość czasami, zmęczenie, bóle głowy i pleców, co ciekawe, czasami po lewej stronie z przodu, a czasami z tyłu, jakby w łopatce. Ból jest często piekący ale bywa o gniotący. Oprócz tego pojawiło się drętwienie kończyn, zwłaszcza przy zachowaniu dłużej jednej pozycji ciała, a także "poruszanie się" męśni kończyn (nie jest to bolesne, ale dręczące). Jestem po dwóch Holterach, 3 EKG i nic nie stwierdzono na serce, oprócz tachykardii, które od 8 miesięcy już leczę Beto 25 zk. Tomografia i rezonans z kontrastem oba, prawidłowe. Czy te dziwne objawy biorą się jedynie od kręgosłupa? Jak to leczyć?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Witam,
Objawy opisane po wykluczeniu przyczyn kardiologicznych wskazują mocno na zaburzenie w ukladzie mięśniowo-powieziowym, objawiac sie to moze poczatkowo bardziej oslabieniem i parestezjami czyli zaburzeniami czucia. Utrzymujacy sie stan moze w dalszej konsekwencji prowadzic do niewydolnosci stawowej (niestabilnosc) i bólu. Objawy zaburzenia percepcji, wzroku, sluchu dotyku również naturalnie wpisuja sie we wspomniane wczesniej zaburzenia systemu narzadu ruchu, ktorego napiecia moga doprowadzic do spadku utlenienia w obrebie receptorów doprowadzajac do wystapienia zaburzeń.
Pozdrawiam
Starzyk Damian fizjoterapeuta
www.rebalance.pl