Opuchlizna i swędzenie ciała po śniadaniu

Mój problem to tylko po sniadaniu zaczyna dziac się cos bardzo dziwnego.puchne,cale ciało mnie swędzi i parzy,jestem cala czerwona i mam bol brzucha przypominający jak miałabym zaparcie.musze dodac ze nie mam najmniejszych problemów z wypróżnianiem a to zdaza się raz może dwa razy w miesiącu.prosze o podpowiedzenie mi co mam z tym zrobić,bo musze przyznać ze jest bolesne i bardzo nie przyjamne.mdziula

Proszę przypomnieć sobie co wtedy Pani je, ta rzecz może Panią alergizować, dając właśnie takie objawy. Odpowiedz dały by testy na nietolerancje pokarmowe lub przez miesiąc proszę dokładnie zapisywać co Pani je, łatwo zidentyfikuje Pani co to jest, jeśli np. po zjedzonym pomidorze za każdym razem będzie opuchniecie ciała.

Witam Panią,

Być może ma Pani alergię na któryś z produktów jedzonych regularnie na śniadanie. Proszę przeanalizować co wtedy Pani zjada i postarać się zmienić całkowicie śniadanie lub stopniowo wykluczać dane produkty i zamieniac innymi. Obserwuje Pani w tym czasie swój organizm czy nadal pojawiają sie opisane objawy. Jeżeli nic się nie zmieni i drogą eliminacji nie uda się zdiagnozować składnika uczulającego proszę wybrać się do alergologa.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk