Owsianka w diecie redukcyjnej

Mam pytanie - jest tyle dobrych opinii odnosnie owsianki w diecie redukcyjnej, czy jedząc codziennie owsianke na sniadanie ( srednio 50g) nie wpłynie to w sposob negatywny na naszą wage i czy faktycznie owsianka to dobry posiłek na poczatek dnia dla osoby, która chce za wszelką cene zrzucic pare kilogramów?

Witam, owsianka jest doskonałym pomysłem na dobre rozpoczęcie dnia nie tylko podczas stosowania diety redukcyjnej ale także w codziennym zdrowym jadłospisie. Płatki owsiane z mlekiem dostarczają organizmowi potrzebnego pełnowartościowego białka oraz węglowodanów, które powinny być głównym źródłem energii dla organizmu. Ponadto płatki owsiane zawierają błonnik, który usprawnia pracę jelit, niweluje wzdęcia i zaparcia. Zachęcam do sporządzenia własnej mieszanki płatków owsianych z dodatkami. Może Pani połączyć z sobą żurawinę, rodzynki, orzechy, pestki dyni, nasiona słonecznika itp. Do owsianki warto też dodać świeże owoce oraz przyprawy np. cynamon.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
www.biziel.dobrydietetyk.pl

Mgr inĹź. Monika Biziel

Tak owsianka to dobry posiłek na początek dnia - szczególnie jeżeli dodamy do niej świeże owoce. Jednakże w diecie odchudzającej chodzi o zbilansowanie kaloryczności w ciągu całego dnia. Dlatego proponuję wizytę u dietetyka, który ułoży dopasowany dla Pani jadłospis