Problem z zatokami, przewlekłe zapalenie jelit, hiperprolaktynemia czynnościowa

Witam, TSH zawsze norma wynik min 1,13 a max to 2,79 fT4 13,74 fT3 4,97 anty TG <10 USG tarczycy prawidłowe zadnych guzków czy powiększonych węzłów chłonnych ale jest małych rozmiarów prawy 12*13*40 lewy 12*14*40 a mam 170 cm. W moja babcia miała wole, które nigdy nie było badane a ciocia ma RZS. Szybko marznę,mam suchą skórę na łokciach, suche wargi, trądzik, problem z zatokami, przewlekłe zapalenie jelit, hiperprolak. czynność, podwyższ cholesterol, hipowit D3. Czy mogę wykluczyć hashimoto ?

Renata GrzechociĹska

Chorobę Hashimoto rozpoznaje się na podstawie badań laboratoryjnych. Przeciwciała są u Pani w normie. Proponuję udać się do endokrynologa, który oceni pozostałe zaburzenia jako możliwość problemu z gospodarką hornonalną.