Skąd u mnie sucha skóra i niskie ciśnienie?

Dzień dobry Chciałam zapytać czy z takimi objawami mogę udać się do endokrynologa czy raczej nie są podstawą do wizyty. Jaką przyczyną mogą być takie objawy?Objawy to wypadanie włosów, szybkie męczenie się, senność, swędząca, sucha skóra, niskie ciśnienie, nieregularne miesiączki, nagłe przybieranie na wadze, obrzęki ciała,okrągła, spuchnięta twarz, zaparcia, wzdęcia brzucha, mrowienie nóg, pogarszanie się wzroku, bóle głowy, ciągłe uczucie zimna. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Znaczna z część objawów, które Pani podaje może być wywołana niedoczynnością tarczycy, ale nie wszystkie. Więc najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty endokrynologa ze specjalizacją z chorób wewnętrznych (z tego co wiem, obecnie jeszcze wszyscy endokrynolodzy posiadają taką specjalizację, chociaż uruchomiona zostało już "skrócona" ścieżka - endokrynologia bez specjalizacji z chorób wewnętrznych - specjalizacja odbywana bezpośrednio po stażu podyplomowym), ale
chyba nie ma jeszcze na rynku medycznym specjalistów endokrynologów, bez specjalizacji z chorób wewnętrznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych