Stosowanie Trileptalu na padaczkę

Witam. Mam 21 lat i od sześciu lat choruję na padaczkę. Biorę Trileptal 600-300-600. Nie mam dużych napadów padaczkowych, prowadzę normalne życie. Problem zaczyna się wieczorem, kiedy idę pod prysznic. Wychodząc spod przysznica strasznie kręci mi się w głowie, nie pamiętam co się dzieje, czasem nie wiem gdzie jestem. Miałam wykonane TK i rezonans. Wszystko było w porządku. Czy kąpiel pod prysznicem może wywołać napad ? Czy może to być objaw innej choroby ?

Dzień Dobry Pani,

Objaw "kręcenia się w głowie", po kąpieli pod prysznicem, może być objawem tzw. nawykowym, czyli utrwaliła Pani w sobie przekonanie, że po prysznicu mogą pojawić się objawy i taka reakcja może powstać.

Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, żeby mogła Pani dotrzeć do przyczyny objawu.
Wskazane może być podjęcie przez Panią terapii poznawczo-behawioralnej.
Dodatkowo, proszę jeszcze skonsultować Pani obawę z lekarzem pierwszego kontaktu.

Życzę Pani dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej